!POP! POP! POP

THE 8 X JEFF KOONS.

החתימה של ג'ף קונס הופכת את ה-BMW M850i xDrive גראן קופה לעבודת אומנות. לא פחות ולא יותר. אולם בניגוד ליצירות המפורסמות האחרות של BMW, הפסל על גלגלים THE 8 X JEFF KOONS לא יופיע רק במוזאונים אלא ינוע גם בכבישים במהדורה מיוחדת.

קרא עוד

THE 8 X JEFF KOONS.

ה-M850i xDrive גראן קופה אשר נוצרה על ידי ג'ף קונס ו-BMW לאורך מספר שנים של שיתוף פעולה תיוצר במהדורה מיוחדת ומוגבלת של 99 יחידות בלבד.

ה-‎8 X JEFF KOONS היא ה-BMW המעוצבת ביותר לאורך ההיסטוריה של המותג והיא תוצג בפעם הראשונה לקהל ביריד Frieze Los Angeles.

קרא עוד
"הגרסה שלי לסדרה 8 היא מכונית החלומות שלי! היא מאוד מיוחדת עבורי וכבר הרבה זמן רציתי ליצור מהדורה מיוחדת של BMW."
ג'ף קונס, אומן
jeff koons

THE 8
x JEFF KOONS

Jeff Koons
Jeff Koons
Jeff Koons
Jeff Koons
Jeff Koons
Jeff Koons
Jeff Koons
Jeff Koons

כאשר אומנות וביצועים נפגשים.

העיצוב המרשים והבולט משלב 11 צבעים שונים הנעים מכחול ועד כסף, מצהוב ועד שחור. רק שתי מכוניות ייצבעו בכל שבוע. חלל הפנים הצבעוני בנוי מחומרים איכותיים מאוד, עור משובח ומחזיק כוסות עם סמל המהדורה וחתימת האומן. המושבים מגיעים בצבע אדום וכחול מרשימים המייצגים את צבעי גיבורי-העל מספרי הקומיקס וגם את צבעי חטיבת הביצועים של החברה, BMW M.

 

העיצוב האנרגטי והעוצמתי כולל שני אלמנטים של פופ-ארט ותבניות גאומטריות החולקות כבוד לקווי המתאר ולצורה של סדרה 8 גראן קופה הספורטיבית. הפיצוצים מאחור חולקים כבוד ישיר למכונית ה-BMW של האומן משנת 2010 והכיתוב "POP!‎" בצדדים כמו גם גרפיקת האדים מסמלים את הכוח ואת המהירות של ה-8‎ X JEFF KOONS, כך אומר האומן.‎

קרא עוד
"היא ספורטיבית ונוצצת וגם מינימליסטית וקונספטואלית. הקווים הולכים וגדלים במסעם ממכסה המנוע לעבר תא המטען והם יוצרים תחושה של תנועה קדימה בדיוק כמו שעושים הכיתוב POP!‎ וגרפיקת האדים."
ג'ף קונס, אומן
Jeff Koons

מרשימה בכל פרט ופרט.

מעל 200 שעות עבודה הוקדשו על ידי אנשי מקצוע מומחים במפעל BMW שבדינגולפינג ולנדשוט בעיצוב הצביעה החיצונית, תוך שימוש תכוף בזכוכית מגדלת לצורך צביעת הגרפיקה. "עשרות מהנדסים ומעצבים נתנו את כל מה שיש להם כדי לחגוג את השותפות שלנו ולהפיח חיים בחזון שלו", אומר אוליבר זיפסה, יו"ר מועצת המנהלים של BMW AG. האומן עצמו בילה ימים רבים במפעל בדינגולפינג לאורך תקופה של חודשים רבים לצורך בחינת אפשרויות העיצוב עם עובדי BMW. "חשבתי על זה הרבה: מה המהות שמאחורי סדרה 8 גראן קופה? מה המהות של כוח? איך אנחנו יכולים ליצור משהו שמראה את כל האנרגיה שיש ל-BMW סדרה 8 וגם יכול לגעת באלמנט האנושי?"

קרא עוד

פסל על גלגלים.

A 'rolling sculpture'
A 'rolling sculpture'
A 'rolling sculpture'
A 'rolling sculpture'
A 'rolling sculpture'
A 'rolling sculpture'
A 'rolling sculpture'
A 'rolling sculpture'
"בעיצוב ה-‎8 X JEFF KOONS‏ BMW נתנה את כל מה שיש לה. 'פסל על גלגלים', שיש לו חיים משלו על הכביש."
אוליבר זיפסה, יו"ר מועצת המנהלים של BMW AG
Jeff Koons

THE 8 X JEFF KOONS

THE 8 X JEFF KOONS

חתימתו של קונס בכחול בווארי.

כל אחד מכלי הרכב מגיע עם תעודה גדולה בחתימתו של ג'ף קונס אשר אליה מתלווה חתימתו של אוליבר זיפסה ומספר השלדה המלא של המכונית. האומן גם עיצב נרתיק מיוחד לספר הנהג המודפס. חתימה נוספת של האומן מופיעה בפנל מחזיק הכוסות. קונס בחר במתכוון בצבע הכחול Bavarian שמקורו בלוגו של BMW.

 

ה-BMW 850i המקורית הייתה הדגם הראשון של סדרה 8 שהושק בשנת 1990 במטרה ליצור התפתחות והתקדמות חדשה בעולם הרכב תוך פנייה ללקוחות המעריכים אלגנטיות, ביצועים ותמהיל אולטימטיבי של שלמות. ה-‎8 X JEFF KOONS ממשיכה מסורת זו.

קרא עוד

ה-BMW M3 GT2 ART CAR.

THE BMW M3 GT2 ART CAR.

העבודה הראשונה של ג'ף קונס עם BMW.

בשנת 2010, האומן האמריקאי יצר את ה-BMW M3 GT2 Art Car אשר כיכבה במרוץ 24 השעות של למאן ונחשפה במרכז פומפידו בפריז. באותה השנה, זמר הרוק בונו מלהקת U2 כתב במגזין הניו-יורק טיימס שג'ף קונס צריך לקחת חלק בעיצוב מכונית העתיד. BMW וקונס המשיכו בשיחות ובתחילת 2020 החליטו לייצר מהדורה מוגבלת של ה-BMW סדרה 8 גראן קופה החדשה, אשר ערכה את הופעת הבכורה העולמית שלה בינואר 2022.

THE 8 X JEFF KOONS

THE 8 X JEFF KOONS

מכירה פומבית למען מטרה נעלה.

בהתחלה, ה-8‎ X JEFF KOONS הוצגה לציבור בכיכר רוקפלר שבמנהטן ולאחר מכן מכונית אחת מהסדרה, עם חתימתו של ג'ף קונס על דלת תא המטען, הוצגה למכירה פומבית בבית המכירות הפומביות Christie שבניו-יורק ב-4 באפריל. כל ההכנסות מהמכירה הועברו למרכז הבין-לאומי לאיתור ילדים ומניעת ניצולם (ICMEC). ג'ף קונס היה מעורב אישית בארגון ללא מטרות רווח זה במשך יותר משני עשורים.

 

לאחר הופעת בכורה עולמית זו, ה-‎8 X JEFF KOONS תוצג במספר רב של תערוכות אומנות ואירועים באירופה, באסיה ובמזרח התיכון, כולל תערוכת האומנות העכשווית ה-16 באיסטנבול, תערוכת הצילום בפריז, פסטיבל המהירות של גודווד, יריד האומנות בדובאי, יריד האומנות והעיצוב בשנחאי ויריד האומנות באזל-הונג קונג.

קרא עוד

מכוניות האומנות של BMW.

CHRISTIE'S AUCTION
CHRISTIE'S AUCTION
CHRISTIE'S AUCTION
CHRISTIE'S AUCTION
CHRISTIE'S AUCTION
CHRISTIE'S AUCTION
CHRISTIE'S AUCTION
CHRISTIE'S AUCTION

ההיסטוריה של מכוניות האומנות ב-BMW.

HISTORY OF THE BMW ART CARS.

מכונית האומנות הראשונה של BMW, פרי שיתוף פעולה בין נהג המרוצים הצרפתי והאומן הנלהב ארווה פולן ומייסד חטיבת המרוצים BMW Motorsport יוכן נרפאש, הוצגה כאשר שניהם ביקשו מאלכסנדר קלדר לעצב לפולן מכונית מרוצים בשנת 1975. מאז, 19 אומנים מכל העולם עיצבו מכוניות BMW. מכוניות האומנות של BMW שעוצבו בין היתר על ידי רוי ליכטנשטיין, אסתר מהלנגו, ג'ני הולצר, אנדי וורהול, דוויד הוקני, אולאפור אליאסון, פרנק סטלה, רוברט ראושנברג, צ'או פי וג'ון בלדסרי, יוצרו בהשראת התפתחות האומנות, העיצוב והטכנולוגיה. ג'ף קונס עיצב את מכונית האומנות ה-17 של BMW בשנת 2010, ה-BMW M3 GT2, אשר התחרתה במרוץ 24 השעות של למאן. באירוע לציון 50 שנה למעורבות התרבותית של קבוצת BMW שנערך בשנה שעברה, מכוניות האומנות נכנסו לעידן הדיגיטלי והן מוצגות מאז בעזרת טכנולוגיית מציאות רבודה. בעזרת אפליקציית Acute Art החינמית, הפסלים הדיגיטליים נגישים לכל אחד, בכל העולם ובכל רגע.

JEFF KOONS

JEFF KOONS

BMW Jeff Koons
BMW Jeff Koons
BMW Jeff Koons