מרב היתרונות.

דינמיקת הנהיגה, היעילות והחיסכון של BMW X5.

מרב היתרונות.

דינמיקת הנהיגה, היעילות והחיסכון של BMW X5.

מרב היתרונות.דינמיקת הנהיגה, היעילות והחיסכון של BMW X5.

הדינמיות של BMW X5 מבטיחה נהיגה מהנה בכל נסיעה, בכל תמרון ובכל מהירות. בפניות חדות, מערכות הסיוע לנהג מבטיחות אחיזת כביש מעולה - בין בכבישים הרריים ובין בדרכים מהירות. בה בעת, BMW X5 מרשים ברמות יוצאות דופן של יעילות וחיסכון, הודות לאווירודינמיות המתוחכמת, המנועים החסכוניים והמספר הרב של טכנולוגיות EfficientDynamics של BMW - במיוחד בדגם הפלאג-אין הייבריד ממשפחת ה-iPerformance: BMW X5 xDrive40e עם טכנולוגיית eDrive.

Read more

טכנולוגיות EFFICIENT DYNAMICS של BMW.

בין אם היעד הוא ביצועים מרביים, ובין אם צריכת דלק מזערית - ב-BMW, הדגש הוא תמיד על הענקת חוויית נהיגה מושלמת. ב-BMW גיבשו את אסטרטגיית EfficientDynamics של BMW על מנת לצמצם למינימום את צריכת הדלק ופליטת CO2, ובה בעת להגביר את הדינמיות ואת ההנאה מהנהיגה. זוהי חבילה מקיפה של טכנולוגיות, אשר כוללת את מערכת ההינע, ניהול האנרגיה ותפיסת הרכב, בכל מכונית של BMW.
השילוב החכם במערכת ההינע, אשר כולל מנוע TwinPower Turbo BMW ומנוע חשמלי, אחראי לביצועים המשופרים של הרכב, תוך צריכת אותה כמות של דלק.
אווירודינמיות משופרת תורמת לרמות הגבוהות יותר של היעילות והחיסכון, וכך גם טכנולוגיית EfficientLightweight של BMW, שבו-זמנית מפחיתה את המשקל ומגבירה את קשיחות הרכב הודות לשימוש בחומרים הנכונים לחלקים הנכונים. זו עדות נוספת לחדשנות המרשימה בה מובילה BMW, יצרנית הרכב הגדולה היחידה אשר נסמכת על סיבי פחמן (CFRP) קשיחים ביותר וקלי משקל כחומר מרכזי. זהו אוסף מקיף של טכנולוגיות, ובכלל זה מערכת חכמה לניהול אנרגיה ותכנית ECO PRO המוצעת כאופציה, על מנת לתמוך בנהיגה שמאפשרת צריכת דלק אופטימלית.

 • תקן פליטת מזהמיםEU6

  טכנולוגיות המנוע החלוציות של BMW X5 מסייעות לו לעמוד בתקן הפליטה המחמיר EU6.
  מנועי BMW הקדימו מאז ומתמיד את זמנם, מפני שהם תחום ההתמחות העיקרי של BMW, מאז שנת 1917. המנועים של BMW X5 הם עדות מרשימה לכך. עם ביצועים יוצאי דופן, תגובה מידית ופעולה חלקה להפליא, הם עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר של נוחות הנהיגה.
  סיבה נוספת להביט קדימה בביטחון היא טכנולוגיית BluePerformance של BMW, המותקנת כסטנדרט בכל דגמי הדיזל. הודות לטכנולוגיה זו, התאפשר שיפור נוסף בפליטה של מנועי הדיזל. בנוסף למסנן החלקיקים למנוע דיזל ולממיר הקטליטי המחמצן, מותקן גם מיכל ממיר קטליטי ל-NOx אשר מפחית את הרמה של תחמוצת החנקן בגזי הפליטה. כן נעשה שימוש בשיטה נוספת להפחתה של תחמוצת החנקן: הממיר הקטליטי SCR (SCR = חיזור קטליטי בררני) עם הזרקת AdBlue. באמצעות הזרקה של תמיסת אוראה המכונה AdBlue נוצרת תגובה כימית שמפחיתה מאוד את הפליטה של תחמוצת החנקן. כך אתה יכול להיות בטוח שאתה נוהג באחד מרכבי הדיזל הנקיים ביותר בעולם, שפליטת המזהמים שלו הופחתה מאוד ושעומד בתקן הפליטה המחמיר EU6.

דינמיקת נהיגה.

בשיא כוחו: גלה את דינמיקת הנהיגה של BMW X5.

דינמיקת נהיגה.

בשיא כוחו: גלה את דינמיקת הנהיגה של BMW X5.

תיבת הילוכים אוטומטית STEPTRONIC בעלת 8 הילוכים.

תיבת ההילוכים אוטומטית Steptronic, בעלת 8 ההילוכים, מציבה אמות מידה חדשות במונחים של ביצועים דינמיים, יעילות וחיסכון והיא אחד הרכיבים החשובים בטכנולוגיות EfficientDynamics של BMW.
הפערים הקטנים במיוחד בין יחסי ההעברה מאפשרים הספקה אופטימלית של הכוח - מההילוכים הנמוכים ועד לגבוהים. כך מצטמצמת צריכת הדלק באופן משמעותי, והנהג יכול ליהנות מתחושה ספורטיבית יותר ומביצועים דינמיים יותר.
במיוחד בנסיעה מהירה, ההילוכים הנוספים מפחיתים את מהירות המנוע ותורמים לחיסכון בדלק ולצמצום רעש המנוע. ממיר המומנט הוא גורם נוסף שתורם לכך - גם כשבוחרים במצב של שילוב הילוכים ידני. בשילוב עם השינויים המהירים במהירות המנוע והכוונון המדויק של תיבת ההילוכים, נוחות השילוב גבוהה מאוד והרעש פוחת במידה ניכרת.

BMW X5 M50d.

BMW X5 M50d נהנה מהמומחיות הייחודית של מהנדסי M BMW, שפיתחו חטיבת כוח, מתלים ומערכת היגוי בעלי כוונון מדויק. התוצאה: רכב שמציע שילוב מלהיב בין דינמיות טהורה לבין נוחות ושימושיות יומיומית.

 • מנוע

  מנוע הדיזל M Performance בעל 6 צילינדרים בטור בטכנולוגיית TwinPower Turbo משלב בין הזרקה ישירה במסילה משותפת לבין גידוש טורבו ייחודי, בשלושה שלבים, עם גאומטריית להבים משתנה. תגובה נמרצת במיוחד, מומנט גבוה בסל"ד נמוך וטווח רחב של סיבובי מנוע מאפיינים את חטיבת הכוח יוצאת הדופן הזו.
  מאפייני המנוע האלה מעניקים דינמיות ספונטנית, עם מומנט של 75.4 קג"מ, הספק מרבי של 381 כ"ס והאצה מ-0 ל-100 קמ"ש תוך 5.3 שניות בלבד. הביצועים המרשימים משולבים בצריכת דלק ממוצעת של 6.6 ליטר ל-100 ק"מ ובפליטת CO2 של 177 גרם לק"מ - יחס יוצא דופן בין דינמיות ליעילות, אשר מדגיש פעם נוספת את כוח החדשנות של BMW.

 • מתלים

  המתלים האדפטיביים M מבטיחים כי הזריזות הטיפוסית של רכבי X של BMW תעניק איכויות ספורטיביות עוד יותר. בקרת השיכוך הדינמית ומתלי האוויר בסרן האחורי תוכננו לנהיגה ספורטיבית במיוחד, והם מעניקים התנהגות מבוקרת ושליטה מדויקת.
  חבילת Adaptive Suspension Package Dynamic האופציונלית, מעניקה ל-BMW X5 M50d רמות מרביות של זריזות, דיוק ודינמיקה צדית. מערכות Dynamic Performance Control ו-Dynamic Drive המיוחדות לדגם מבטיחות היגוי ניטרלי עוד יותר ומפחיתות את זוויות הגלגול של המרכב בפניות.

100% ספורטיבית.

אופציות כגון חבילות Active steering ו- Adaptive Suspension מסייעות לתגבר עוד יותר את הספורטיביות והנוחות של ה-BMW X5. מערכת ההיגוי האקטיבית (Active steering) מאפשרת נהיגה מדויקת יותר וזריזות גבוהה עוד יותר. בעת בחירת אחת מן החבילות של מתלים אדפטיביים אתה בוחר בנוחות משופרת, דינמיות מוגברת - או בשילוב המיטבי של שניהם.

 • מערכת היגוי אקטיבית (Active steering)

  הממד החדש בנוחות ההיגוי - ההיגוי האקטיבי מציע דיוק, זריזות ונוחות בכל תנאי הדרך.
  בנסיעה איטית - למשל בנהיגה בעיר, בתמרוני חנייה ובדרכים מפותלות - ההיגוי האקטיבי מגדיל את זווית ההיגוי. ניתן להתמודד עם תמרונים חדים באמצעות הפניה קטנה יותר של גלגל ההגה וללא שיכול ידיים על גלגל ההגה - מה שמעניק שיפור ניכר בזריזות הרכב של BMW והחניית הרכב הופכת קלה בהרבה.
  על מנת להגביר את העליונות בחלק הגבוה של טווח המהירויות, ההיגוי האקטיבי מספק תגובת היגוי פחות ישירה במהירות של החל מ-120 עד 140 קמ"ש (בהתאם לדגם ולכוונון). בכך הוא מפחית את הפניית הגלגלים בתגובה לסיבוב של גלגל ההגה. היתרון עבורך: אתה יכול לשלוט בגלגלים בצורה מדויקת יותר ובאמצעות סיבובים גדולים יותר של גלגל ההגה - לשיפור היציבות והנוחות. במצבים קריטיים, למשל בתנאים של היגוי יתר או בבלימה על פני שטח לא אחידים, ההיגוי האקטיבי מתערב על מנת לסייע, למשל, באמצעות שיכוך של תנועות הסבסוב - מהר יותר מכפי שנהג מיומן היה מסוגל.
  מאחר והמערכת האקטיבית היא מערכת משלימה שאינה קוטעת את הקשר הישיר בין הנהג לגלגלים, עדיין ניתן לשלוט שליטה מלאה בהגה הרכב של BMW, גם במקרה של כשל במערכת. אם מתגלה תקלה, מנגנון ההתאמה של ההיגוי האקטיבי ננעל מיד באמצעות פין המותקן במעגל הבטיחות. כך אתה נהנה תמיד משליטה מלאה במצב.

 • חבילות מתלים אדפטיביים

  הנסיעה ב-BMW X5 מלאת הוד, בדיוק כמו המראה שלו - במיוחד עם החבילות האופציונליות של המתלים האדפטיביים. ספורטיבי או נוח - חבילות אלה מבטיחות אחיזת כביש טובה ככל האפשר, בכל התנאים.

 • חבילת מתלים אדפטיביים Comfort

  נוחות מרבית בנהיגה תוך שמירה על מאפייני הנהיגה הדינמית, שהם סימן ההיכר של BMW: חבילת מתלים אדפטיביים Comfort, מאפשרת לך להתאים בנפרד את המתלים ואת תגובת השיכוך בכל עת. מתלה האוויר בסרן האחורי, שנכלל בחבילה, מבטיח רמה גבוהה ועקבית של נוחות נסיעה, ללא תלות במצב העומס על הרכב.
  ואם אתה מעוניין לפעמים בכוונון דינמי יותר של המתלה, מערכת Driving Experience Control מציעה תכניות נוספות - Sport ו-Sport+.

 • חבילת מתלים אדפטיביים Dynamic

  חבילת מתלים אדפטיביים Dynamic מאפשרת לך לשפר עוד יותר את הפוטנציאל הדינמי של הרכב. מערכת Dynamic Performance Control, הנכללת בחבילה, ומערכת Dynamic Drive מבטיחות דינמיקת נהיגה ספורטיבית ביותר באופן כללי, דבר המתבטא בעיקר בתגובת היגוי טבעית ביותר ובנטייה צדית מינימלית של המרכב בפניות - וכל זאת תוך שמירה על רמה גבוהה מאוד של נוחות נסיעה.

 • חבילת מתלים אדפטיביים Professional

  את הטוב שבכל העולמות מספקת חבילת מתלים אדפטיביים Professional , אשר משלבת בין התפקודים של חבילת המתלים Comfort לבין אלו של חבילת המתלים Dynamic, לנוחות נסיעה מרבית ולדינמיקת נהיגה יוצאת דופן.

 • מתלים אדפטיביים M

  נהיגה דינמית יותר: המתלים האדפטיביים M מסייעים לך למצות את המרב מהפוטנציאל של הרכב. התפקודים כוללים את מערכת Dynamic Damper Control ומתלה אוויר בסרן האחורי - מערך שנועד לספק תגובה ספורטיבית במיוחד בנהיגה. המתלים האדפטיביים M מוצעים רק כחלק מחבילת M Sport.

מערכת הנעה כפולה חכמה xDrive של BMW.

מערכת ההנעה הכפולה החכמה xDrive של BMW מסתגלת בצורה מושלמת גם לתנאי המשטח המאתגרים ביותר, על מנת להבטיח אחיזה יוצאת מן הכלל בכל עת. עם מערכת xDrive ומערכת בקרת יציבות דינמית (Dynamic Stability Control -DSC), הרכב שומר על יציבות ובטיחות. מערכת xDrive, המבוקרת באמצעות מערכת החיישנים של מערכת DSC, מחלקת את כוח ההנעה בין הסרנים בגמישות ובמהירות על מנת למנוע היגוי יתר או תת-היגוי בפניות, וכך מבטיחה יציבות כיוונית יוצאת מן הכלל. מלבד זאת, היא מבטיחה האצה מהירה ובטוחה בקטעי דרך חלקלקים או תלולים. בתנאי דרך קריטיים נדרשות פחות התערבויות של מערכת DSC. באופן זה משלבת מערכת xDrive של BMW את היתרונות של הנעה לכל הגלגלים - אחיזה, יציבות כיוונית ובטיחות - עם הזריזות הקלאסית של BMW.

אווירודינמיות.

העיצוב של המכונית כולה מהווה עדות לתפיסת BMW EfficientDynamics. בפגוש הקדמי ובגחון, בעלי המאפיינים האווירודינמיים האופטימליים, יושמו שיפורים חדשניים שמפחיתים את התנגדות האוויר ומצמצמים את צריכת הדלק.

 • פתחי אוויר מסוג Air Curtain ו-Air Breather

  הפגוש הקדמי הוא מאפיין עיצוב בולט שממחיש את טכנולוגיות EfficientDynamics של BMW. פתחי האוויר מסוג Air Curtain מתעל את זרימת האוויר דרך שני פתחי אוויר אנכיים ולאורך קשתות הגלגלים הקדמיות. זרימת האוויר המואצת מייצרת סוג של "וילון" בחלק החיצוני של הגלגלים. פתחי האוויר מסוג Air Breather מתעלים את זרימת האוויר באזור הגלגלים הקדמיים. טכנולוגיות חדשניות אלה מפחיתות את המערבולות ואת התנגדות האוויר, על מנת לשפר את צריכת הדלק.

 • בקרת פתחי האוויר

  הבקרה האוטומטית של פתחי האוויר עושה שימוש בחיישן על מנת להעריך ברציפות את צרכי הקירור העכשוויים של המנוע, ובהתאם לפתוח או לסגור את פתחי האוויר של המקרן. כך משתפרת האווירודינמיות, מתקצר משך החימום ומושגת צריכת דלק חסכונית יותר.

 • ספוילר אחורי ורכיב Air Blade

  הספוילר האחורי בשולי הגג ורכיבי Air Blade המתחברים אליו בצדדים פועלים יחד ליצירת "שפה אחורית" יעילה וחסכונית. זרימת האוויר המוגדרת היטב מאחור מפחיתה למינימום את מערבולות האוויר הפוגעות באווירודינמיות ואת אפקט הבלימה הנוצר כתוצאה מלחץ שלילי.

תכנית נהיגה ECO PRO.

תכנית הנהיגה ECO PRO מסייעת לנהג להפחית את צריכת הדלק בשיעור של עד 20 אחוזים, בהתאם לסגנון הנהיגה - על פי מחקר פנימי של צריכת דלק שנערך ב-BMW. תפקוד ה"גלישה" מאפשר להגדיל את החיסכון אף יותר
כשתפקוד הגלישה פעיל, המנוע מדומם ומנותק מחטיבת ההינע, כך שהרכב גולש קדימה מבלי לצרוך דלק.
על-ידי שימוש בנתונים ממערכת הניווט, מסוגל סייען הדרך מלפנים לזהות עיקולים, שטח בנוי, הגבלות מהירות ויציאות מדרכים מהירות, ומציג לנהג מבעוד מועד עצות שמסייעות למנוע האצה.
מסלול ECO PRO מציג את המסלול החסכוני ביותר בהתאם לתנאי התעבורה, סגנון הנהיגה ותנאי הדרך. המחשב מציג את שיעור החיסכון בדלק שניתן להשיג אם משתמשים במסלול שנבחר על פי מסלול ECO PRO.

דרגות זיהום ובטיחות.

נתוני צריכת הדלק הם לפי בדיקות המעבדה. צריכת הדלק בפועל מושפעת גם מתנאי הדרך, מתחזוקת הרכב וממאפייני הנהיגה, ויכולה אף להגיע לפער משמעותי ביחס לנתוני המעבדה.

Read more