ערוך ומוכן לכל דבר.

דינמיקת נהיגה ב-BMW X3.

ה-BMW X3, ההתגלמות של Sports Activity Vehicle, מרשים בגמישותו המרבית. השלדה זריזה בעיר ובפניות חדות, נוחה ובטוחה גם על משטחי הכביש התובעניים ביותר, ועדיין בעלת יציבות כיוונית משובחת גם במהירויות גבוהות. מערכת ההנעה הכפולה החכמה xDrive של BMW, מבטיחה את רמת האחיזה הטובה ביותר ובכל עת. עם אפשרויות כגון מערכת Dynamic Damper Control, ניתן להתאים עוד יותר את השלדה של ה-BMW X3 לדרישות האישיות שלך.

מערכת DYNAMIC DAMPER CONTROL

מערכת Dynamic Damper Control מאפשרת להתאים את המאפיינים של בולמי הזעזועים בצורה אידיאלית לכל מצב נהיגה נתון, על מנת לשפר את נוחות הנסיעה ודינמיות הנהיגה. מלבד תכנית Comfort הסטנדרטית, אשר מצמצמת את הקפיצות ותנודות לא נעימות אחרות של הרכב, מוצעות שתי תכניות נוספות: תכניות Sport ו-Sport+ במצבים אלה, בולמי הזעזועים מוקשחים באופן אוטומטי כדי לאפשר סגנון נהיגה ספורטיבי יותר.

מערכת xDrive של BMW.

מערכת ההנעה הכפולה החכמה xDrive של BMW מסתגלת בצורה מושלמת גם לתנאי הדרך המאתגרים ביותר, על מנת להבטיח אחיזה יוצאת מן הכלל בכל עת. עם מערכת xDrive ומערכת בקרת יציבות דינמית (Dynamic Stability Control -DSC), הרכב שומר על יציבות ובטיחות. מערכת xDrive, המבוקרת באמצעות מערכת החיישנים של מערכת DSC, מחלקת את כוח המנוע בין הסרנים במהירות על מנת למנוע היגוי יתר או תת-היגוי בפניות, וכך מבטיחה יציבות כיוונית יוצאת מן הכלל. מלבד זאת, היא מבטיחה האצה מהירה ובטוחה בקטעי דרך חלקלקים או תלולים. בתנאי דרך קריטיים נדרשות פחות התערבויות של מערכת DSC. באופן זה משלבת מערכת xDrive את היתרונות של הנעה לכל הגלגלים - אחיזה, יציבות כיוונית ובטיחות - עם הזריזות הקלאסית של BMW.

  • תצוגת xDrive

    מסר ברור גם בתנאים קשים: תצוגת ה-xDrive מציגה את התמונה המלאה. בנהיגה בשטח משובש, יש לנהג גישה למידע הרלוונטי לנהיגת שטח, הן בלוח המחוונים והן בצג הבקרה המרכזי. בנוסף למצפן קל לקריאה לצורך התמצאות (בשילוב עם מערכת הניווט האופציונלית), מוצגים השיפוע האורכי והרוחבי של הרכב, וכן הזווית הנוכחית של נעילת ההגה - לא רק באופן מספרי, אלא גם בתצוגה גרפית תלת ממדית של הרכב עצמו.

PERFORMANCE CONTROL.

מערכת Performance Control מחלקת את כוח המנוע ואת פעולת הבלימה לכל גלגל בנפרד בעת פנייה. מאחר ובזמן פנייה הגלגלים החיצוניים צריכים לעבור מרחק גדול יותר מהגלגלים הפנימיים, מתערבת מערכת Performance Control באמצעות חלוקה של כוח המנוע ובלימה מבוקרת: הגלגלים החיצוניים מקבלים תוספת כוח והגלגלים הפנימיים מקבלים פחות, כדי להשיג אחיזה מרבית של כל הגלגלים. המשמעות היא שהרכב כמעט פונה בעצמו, וכך מגביר את בטיחות הנהיגה והנוחות.

היגוי SPORT משתנה (אופציונלי)

היגוי SPORT משתנה (אופציונלי)

היגוי Sport משתנה עם מאפיין Servotronic מאפשר סגנון נהיגה ישיר וזריז במאמץ היגוי מינימלי. הוא מגיב לזווית של גלגל ההגה ללא תלות במהירות הנסיעה ומציע יחסי היגוי משתנים. כך נדרשות פחות תנועות היגוי להפניית הרכב בזוויות גדולות במיוחד. הזריזות משתפרת באופן משמעותי וכך גם ההתנהגות בפניות חדות, בכבישים צרים או בסטיות פתאומיות בעת נהיגה בסגנון ספורטיבי במיוחד. הוא משפר גם את נוחות הנהיגה בעת החניה, הפנייה והתמרון. לזוויות היגוי קטנות יותר, המערכת מספקת יציבות כיוונית מעולה ורמה גבוהה של דיוק בהיגוי.

מערכת DRIVING EXPERIENCE CONTROL.

מערכת DRIVING EXPERIENCE CONTROL.

תכנית Comfort, תכנית ECO PRO ותכנית Sport.

מערכת Driving Experience Control מאפשרת לנהג לבחור בין תכנית נהיגה Comfort, עם הגדרות סטנדרטיות של המנוע ותיבת ההילוכים, תכנית נהיגה ECO PRO המכוונת לחיסכון בדלק ותכנית נהיגה Sport, המאפשרת נהיגה דינמית יותר. התכנית החסכונית ECO PRO מתאימה בחוכמה את המאפיינים של דוושת ההאצה ותיבת ההילוכים, וכן את ההגדרות של מערכת בקרת האקלים.

תכנית ECO PRO לנהיגה יעילה וחסכונית.

תכנית הנהיגה ECO PRO מפחיתה את צריכת הדלק בשיעור של עד 20 אחוזים. תפקוד ה'גלישה' (בשילוב תיבת הילוכים אוטומטית), תורם לנהיגה חסכונית עוד יותר. סייען הדרך מלפנים משתמש במערכת הניווט כדי להעריך את תנאי הכביש המקומיים ולהעניק עצות מראש. אם מהירות הנסיעה המותרת עומדת להשתנות מעבר לעיקול הבא, מציגה המערכת לנהג המלצה להאט עוד לפני הפנייה.

מסלול ECO PRO.

גם מסלול ECO PRO מסייע להבטיח שימוש יעיל וחסכוני בדלק. הוא מציע מסלול מותאם ליעילות וחיסכון, תוך שהוא לוקח בחשבון את נפח התעבורה, סגנון הנהיגה האישי והתנאים המקומיים. תפקוד ה'גלישה' מאפשר למכונית "לגלוש" לאורך הדרך במהירות של עד 160 קמ"ש כשהנהג מרפה מדוושת ההאצה ואינו לוחץ על דוושת הבלם. בתכנית Sport, הרכב מגיב בצורה ישירה יותר ומאפשר סגנון נהיגה ספורטיבי יותר.

נתוני צריכת הדלק הם לפי בדיקות המעבדה. צריכת הדלק בפועל מושפעת גם מתנאי הדרך, מתחזוקת הרכב וממאפייני הנהיגה, ויכולה אף להגיע לפער משמעותי ביחס לנתוני המעבדה.