הגיע הזמן לאמץ אידיאלים חדשים.

BMW i

העיצוב של BMW i8.

הגיע הזמן לאמץ אידיאלים חדשים.

העיצוב של BMW i8.

מכונית ספורט - כבר במבט ראשון. נמוכה ורחבה במיוחד במבט מלפנים, צללית שטוחה, משטחים מעוצבים ורבי עצמה וקווי מתאר מדויקים. במבט מקרוב, ניכרת תפיסת הרכב החדשה והגאונית. בעיצוב שמוקדש לתפקוד אחד ויחיד. נקודת מפגש בין קיימות ויעילות לבין דינמיקה ואתלטיות. על הכביש, BMW i8 ממחישה את הקשרים ההדדיים בין האידיאלים האלה: חובקת את הדרך בצורה חסרת תחרות, כפי שניתן לצפות ממכונית של BMW.

הגיע הזמן לאמץ אידיאלים חדשים.העיצוב של BMW i8.

מכונית ספורט - כבר במבט ראשון. נמוכה ורחבה במיוחד במבט מלפנים, צללית שטוחה, משטחים מעוצבים ורבי עצמה וקווי מתאר מדויקים. במבט מקרוב, ניכרת תפיסת הרכב החדשה והגאונית. בעיצוב שמוקדש לתפקוד אחד ויחיד. נקודת מפגש בין קיימות ויעילות לבין דינמיקה ואתלטיות. על הכביש, BMW i8 ממחישה את הקשרים ההדדיים בין האידיאלים האלה: חובקת את הדרך בצורה חסרת תחרות, כפי שניתן לצפות ממכונית של BMW.

BMW i

פילוסופיית העיצוב.

הצורה והמבנה של BMW i8 תואמים במלואם לפילוסופיית העיצוב של BMW i8, אשר יוצרת קשר ייחודי בין קיימות פורצת דרך לבין אופי יוקרתי. תפיסה זו כוללת את הרכיב המכונה 'חגורה שחורה'. הרכיב בעל העיצוב השחור, שאינו מותיר מקום לטעויות, נמתח מהחזית, עובר דרך הגג ומגיע עד לחלק האחורי, בכל דגמי BMW i. מאפיינים טיפוסיים נוספים בדגמי BMW i הם העיצוב הדינמי, בעל הזרימה החלקה, פתחי אוויר מסוג Air Curtain ופרטים מרשימים דוגמת פנסי תאורת היום בטכנולוגיית LED, בעיצוב אופייני, דמוי האות U, והפנסים האחוריים בטכנולוגיית LED. בתא הנוסעים של דגמי BMW i, פילוסופיית העיצוב באה לביטוי בשימוש הסלקטיבי בחומרים קלי משקל שמיוצרים בטכנולוגיות בנות קיימא. בכל מקום אפשרי, נעשה שימוש שיטתי ברכיבים שמיוצרים מחומרי גלם מתחדשים.

עיצוב חיצוני.

המכסה הארוך של תא המנוע, השלוחות הקצרות, היציבה האיתנה שיוצרת רושם כי המכונית חובקת את הכביש: BMW i8 ניחנה בכל המאפיינים של מכונית ספורט טהורה. החזית מתאפיינת במראה נמוך ורחב במיוחד. כל פרט מתאפיין במבנה אווירודינמי אופטימלי. בה בעת, שבכת הכליות הכפולה, השטוחה והבולטת מסגירה את הגנים של BMW. ה'חגורה השחורה' בצורת האות V מתחילה במכסה תא המנוע ונמתחת בצורה דינמית, לאורך מעטה המרכב, עד לחלק האחורי.
במבט מהצד, צורת הטריז הבולטת היטב, הקווים הארוכים והצללית השטוחה מדגישים את האופי הדינמי. העיצוב המרובד, שיטה שבמסגרתה המשטחים והקווים חופפים ומשתלבים אלה באלה, יוצרת מראה ספורטיבי במיוחד מכל נקודת מבט. המשטחים משתלבים בהרמוניה אלה באלה, ויוצרים רושם קומפקטי וזריז. כל פרט נראה כחלק מהמכלול - מה שמעניק ל-BMW i8 יציבה רבת עצמה, יוצאת מגדר הרגיל.

 • צבעים חיצוניים

  BMW i8 מוצעת בארבע סכמות צבעים שונות:
  • צבע Sophisto Grey brilliant effect עם עיטורים בגוון BMW i Blue או בגוון Frozen Grey מטאלי
  • צבע Ionic Silver מטאלי עם עיטורים בגוון BMW i Blue
  • צבע Protonic Blue עם עיטורים בגוון Frozen Grey מטאלי
  • צבע Crystal White pearl effect עם עיטורים בגוון BMW i Blue או בגוון Frozen Grey מטאלי

עיצוב תאורה בטכנולוגיית LED עם פנסי לייזר (אופציונלי)

כאבזור סטנדרטי ב-BMW i8, הפנסים הראשיים בטכנולוגיית LED משתלבים בצורה מושלמת בתפיסה יוצאת הדופן של מכונית הספורט. כל רכיבי התאורה הם בטכנולוגיית LED מלאה. הפנסים הקדמיים כוללים מסגרת טיפוסית לדגמי BMW i, בצורת האות U, אשר כוללת את פנסי תאורת היום ומאותתי פנייה מובנים. המסגרת הרחבה השנייה נוספת כמאפיין עיצובי ייחודי, כאשר בוחרים בפנסים ראשיים בטכנולוגית לייזר* אשר מוצעים כאופציה. הדגם המאובזר בטכנולוגיית לייזר מציע טווח תאורה ארוך יותר בצורה משמעותית באלומה הגבוהה, עם תאורה משופרת. פס מואר כחול, בתאורה פסיבית, מציין את הטכנולוגיה החדשנית של יחידת התאורה. בנוסף, כיסויי הצד של הפנסים הראשיים המאובזרים בתאורת לייזר הוא בגימור מטאלי מבריק, במקום בגימור שחור. הרושם הכולל של תפיסת התאורה משתלב היטב בעיצוב של BMW i8, באופן שאינו מותיר מקום לספק.

דלתות כנפי שחף.

נפתחות לקראתך: הודות לדלתות כנפי השחף המרהיבות של BMW i8, האופי של מכונית הספורט ניכר מיד. כשפותחים את הדלתות, הן נפתחות על צירן כלפי מעלה, והמראה המרהיב שלהן משתלב בצורה מושלמת בקווים החלקים של מעטה המרכב האווירודינמי. במבט מתוך תא הנוסעים, הדלתות מדגישות את העיצוב הספורטיבי שלו. מאחר והדלתות מיוצרות מאלומיניום, קרבון ופלסטיק תרמופלסטי, הן קלות בכ-50% בהשוואה לדלתות שמיוצרות מחומרים רגילים. כתוצאה מכך, נוח במיוחד לפתוח ולסגור את הדלתות מתוך המכונית. הידית מותקנת בצורה ארגונומית, בתוך חיפוי הדלת, ומשמשת גם כמאפיין דקורטיבי.

תא הנוסעים.

המראה הספורטיבי של העיצוב החיצוני נמשך ברצף גם בתא הנוסעים של BMW i8. כל הרכיבים קלים וממוקמים בצורה דינמית. בתא הנוסעים, עיצוב השכבות
יוצר יחסים חדשניים בין שימושיות לבין צורה ברורה. המבנה קל המשקל מיושם גם בצורה חזותית. כך למשל, רכיבי הקרבון הגלויים לעין בספי הדלתות מדגישים את המשקל הנמוך של BMW i8.
האופי הקלאסי של מכונית הספורט וההתמקדות הטיפוסית של BMW בנהג בולטים היטב בעיצוב. הקונסולה המרכזית פונה כלפי הנהג. את כל המכשירים, וגם את לוח המחוונים הדיגיטלי עם שני הצגים הגדולים, אפשר להפעיל בקלות. כל הנוסעים נהנים מתנוחת ישיבה נמוכה וממושבים צרים וקלי משקל, שמספקים תמיכה איתנה ונוחות יוצאת דופן גם בפניות מהירות. בקר iDrive מותקן במקום נוח, בקונסולה המרכזית שחוצה את המכונית לשניים מבחינה אופטית.

 • חומרים בני קיימא

  עיצוב החומרים והגוונים מדגיש את העיקרון המנחה של מכונית ספורט חכמה ובת קיימא. השימוש הסלקטיבי בחומרים דוגמת פלסטיק במשקל קל במיוחד, שמקורו בבקבוקי משקה ממוחזרים, ורכיבים נוספים שחוסכים במשאבים, מאפשרים לחוש היטב בקיימות. בה בעת, תא הנוסעים משדר ספורטיביות מודרנית ואופי יוקרתי בכל פרט, היבט שמשתקף היטב בכל שלושת התפיסות של עיצוב הפנים.

 • תאורת אווירה (אופציונלי)

  עם תאורת האווירה המוצעת כאבזור אופציונלי מיוחד, הנהגים יכולים ליצור תאורת אווירה משלהם בתא הנוסעים של BMW i8. עיצוב התאורה, בטכנולוגיית LED, מדגיש את האווירה היוקרתית, ומשמש גם כמקור אור שימושי, שאת הצבע שלו ניתן לשנות, לפי הצורך:EfficientDynamics Blue, Amber או White. התוצאה: תא נוסעים בעל אפקט של זוהר ייחודי, אשר נמשך מקווי המתאר של הדלתות, דרך לוח המחוונים וגלגל ההגה ועד לאזור הרגליים.

עיצוב פנימי.

אופי ספורטיבי, מודרני ובר קיימא, שאינו מותיר מקום לטעויות. העיקרון המנחה מאחורי הרעיון של מכונית הספורט של העתיד בא לביטוי גם בעיצוב של החומרים והגוונים בתא הנוסעים. המבחר של חבילות האבזור האיכותיות כולל את החבילות HALO, CARPO ו-NESO. כל שלוש החבילות ממחישות שקיימות ואיכות יוקרתית אינן סותרות זו את זו - אלא משתלבות בהרמוניה באופן שהולם היטב את העתיד. הדוגמאות הטובות ביותר הן השימוש בחומרים ממוחזרים, קלי משקל, בעיצוב של תא הנוסעים וריפוד העור שעבר עיבוד עדין באמצעות תמצית של עלי זית.

 • חבילת עיצוב פנימי - NESO

  אף עיצוב פנים אינו מייצג את העתיד של הניידות הספורטיבית בצורה ברורה יותר מזה של חבילת NESO. חומרים ממוחזרים, ניגודים ברורים וחיפויי נוי בדלתות ובדפנות הצד יוצרים אווירה תוססת ותחושה מזמינה של החיים הטובים. תפיסת הקיימות של BMW i8 מודגשת כך היטב. עור Spheric המיוחד, בגוון Carum Grey בהיר, משלים בצורה אטרקטיבית את משטחי עור Exclusive השחור ועור Nappa השחור - ותא הנוסעים כולו מתאפיין באפקט אוורירי ומודרני.

 • חבילת עיצוב פנימי - CARPO

  חבילת העיצוב CARPO, הכוללת ריפוד עור מלא, משלבת בין מושבים בריפוד עור Spheric הנדיב, עיטורים מחוררים וריפוד עור Exclusive שחור בלוח המכשירים ובחיפויי הדלתות, כמו גם עור Nappa שחור. כך נוצר רושם אלגנטי וספורטיבי, אשר הולם בצורה מושלמת את התפיסה הכוללת של BMW i8. גלגל ההגה מצופה העור, עם עיטורים בגימור Pearl-Gloss Chrome ו-Satin Silver, כמו גם משטחי הנוי בצביעה איכותית ובגימור Amido Metallic אפור כהה, משלימים את התפיסה.
  חבילת CARPO מוצעת בשתי גרסאות. הגרסה בגוון Ivory White הבהיר המבוססת על ניגודי צבעים קלאסיים מול המשטחים השחורים של ריפוד העור Exclusive. משטחי עור בהירים בעלי קימורים דינמיים בדלתות, בלוח המכשירים ובמושבים מדגישים את הקלילות והשקיפות של תא הנוסעים. בגרסה הכוללת עור Amido בגוון anthracite, השילוב עם עור Exclusive יוצר אופי ספורטיבי ומודרני.

 • חבילת עיצוב פנימי - HALO

  חבילת העיצוב HALO מציגה הגדרה חדשה ובת קיימא ליוקרה. חבילת האבזור, הכוללת ריפוד עור מלא, משלבת בין אווירה יוקרתית לבין אסתטיקה טבעית. ריפוד העור היוקרתי, שנצבע בתמציות צמחים ייחודיות בגוון Dalbergia Brown, מעוטר בגווני Carum Grey. בשילוב עם תפרים, חגורות בטיחות וגלגל הגה מצופה עור בגוון BMW i Blue, האפקט הכולל מדגיש את האיכות הגבוהה והעיצוב הרזה של תא הנוסעים. ניגודים מודגשים בין אור לצל בדלתות, בחיפוי הצד ובלוח המכשירים מדגישים את ההיבט הספורטיבי. עיטורים נוספים בגוון Amido Metallic נותנים ביטוי לחדשנות הטכנית של דגמי BMW i.

ערכת מזוודות בעיצוב של לואי ויטון (אופציונלי)

מזוודות יוצאות דופן במכונית יוצאת דופן. לואי ויטון עיצב עבור BMW i8 סידרה חדשנית של תיקים ומזוודות, אשר מיוצרת במלואה מקרבון ומותאמת לתא הנוסעים. הבד של המזוודות מיוצר מחומר קל, חזק ומתקדם במיוחד, שמתאפיין בעמידות גבוהה בפני חבטות, קרעים ושחיקה. בדומה ל-BMW i8, גם הסידרה של התיקים והמזוודות מרשימה בעיצוב ייחודי - אלגנטי ושרירי, שאינו מותיר מקום לטעויות.
הערכה של התיקים והמזוודות תוכננה להבטיח ניצול מיטבי של המקום. תיק הנסיעות הגדול, שאותו אפשר לשאת ביד או על הכתף, מתאים בדיוק לתא המטען של BMW i8. על המדף האחורי יש מקום לתיק היד. את המזוודה העסקית הקשיחה, שהיא אידיאלית למחשב נישא, אפשר להניח בהתאמה מושלמת על המושבים האחוריים. ואת תיק הנסיעות הקטן אפשר להניח על המזוודה העסקית. כל הפריטים בערכת התיקים והמזוודות מצוידים בידיות עור ובתגי שם, וכן במנעול המפורסם של לואי ויטון.

דרגות זיהום ובטיחות.

נתוני צריכת הדלק הם לפי בדיקות המעבדה. צריכת הדלק בפועל מושפעת גם מתנאי הדרך, מתחזוקת הרכב וממאפייני הנהיגה, ויכולה אף להגיע לפער משמעותי ביחס לנתוני המעבדה.