חדשנית להפליא.

BMW i

העיצוב של BMW i3.

חדשנית להפליא.

העיצוב של BMW i3.

חדשנית להפליא.העיצוב של BMW i3.

הכל החל בדף נייר חלק. כדי שנוכל לראות אל מעבר לאופק, הצטרכנו לחשוב קודם כל על עצם התפיסה של המכונית, בצורה יסודית מאי פעם. כך נפתחו בפנינו דרכים חדשות. בהתחשב בעובדה שבמכונית, כל חתיכה של הפאזל תלויה בשאר החתיכות, ההנעה החשמלית הובילה לצורות חדשות - צורות שמשקפות גישה חדשה לחיים בעיר. ולמרות ש-BMW i3 מזוהה מיד כמכונית מקורית של BMW, הרי שבמבט מקרוב על העיצוב החיצוני, למשל, אפשר להיווכח כי העיצוב המלהיב שלה מחולל שינוי בדימוי של הניידות.
מתקדמת ובה בעת בת קיימא - העיצוב של BMW i3 זכה בפרסים רבים. השבחים הבינלאומיים כללו פרסים יוקרתיים דוגמת פרס iF gold לעיצוב מוצר, פרס מכונית השנה הירוקה ופרס עיצוב הרכב העולמי של השנה.

תפיסת העיצוב.

ביחד עם הצוות של מהנדסי הפיתוח, יצר מנהל העיצוב, Benoît Jacob, מכונית שמיועדת במלואה לניידות חשמלית בת קיימא. במסגרת הפיתוח של מודול LifeDrive נוצרה ארכיטקטורת רכב חדשה לחלוטין, שכוללת שתי יחידות עצמאיות: מודול Life, הכולל את תא הנוסעים המיוצר מקרבון, ומודול Drive המיוצר מאלומיניום וכולל את רכיבי השלדה וחטיבת ההינע, וכן את הסוללה בעלת המתח הגבוה. יחד עם זאת, האופי הייחודי של המכונית מתגלה בצורה הברורה ביותר בתא הנוסעים: חומרים חדשניים ובני קיימא דוגמת קרבון פייבר ועץ לא רק משולבים במכונית, אלא גם מודגשים בקפידה. כך יוצרת BMW i3 ערכים חדשים שאפשר לא רק לראות אותם, אלא גם לחוש בהם.

מעבר לחשיבה עכשווית: העיצוב החיצוני של BMW i3.

יעילה.

מניידות חשמלית כולם מרוויחים - בתנאי שהתכנון הוא שיטתי ונעשה מהיסוד. כך למשל, המיקום האחורי של המנוע החשמלי הקומפקטי יחסית מפנה מלפנים מקום לגלגלים ומאפשר לסובב אותם בזווית גדולה יותר - מה שמקל על החניית המכונית ומשפר את כושר התמרון שלה. מאפיינים נוספים שקשורים לקיימות הם הצמיגים הגדולים והצרים של BMW i3, וחישוקי הגלגלים האווירודינמיים שלה. שני המאפיינים האלה מסייעים להפחית את התנגדות הגלגול ומשפרים את הביצועים של BMW i3 במהלך הנסיעה.

מבנה הקרבון.

השימוש במבנה הקרבון סולל את הדרך לתא נוסעים פתוח יותר. מבנה הקרבון מאפשר לשלב את עמוד B המרכזי בדלתות. כך שכאשר 'דלתות הכרכרה' סובבות ונפתחות זו מול זו, אפשר ליהנות מהגישה לתא הנוסעים בפתח רחב, ללא הפרעות. והודות לתנוחת הישיבה המוגבהת, ולעיצוב הזורם של BMW, שבמסגרתו החלונות משתלבים זה בזה, אפשר ליהנות גם מראות כוללת טובה יותר.

פנסים ראשיים בטכנולוגיית LED

הפנסים הראשיים בצורת האות U ובטכנולוגיית LED מספקים ראות מושלמת בשעות הלילה. הם תוכננו במיוחד עבור BMW i3 והם מעניקים לחזית המכונית את המראה האופייני שלה.

חגורה שחורה.

אחד המאפיינים הייחודיים של BMW i3 הוא החגורה השחורה שמתחילה במכסה תא המנוע ועוברת לאורך הגג, עד לחלקה האחורי של המכונית. היא מדגישה את ארכיטקטורת LifeDrive החדשנית של המכונית ומעניקה לתא הנוסעים מראה קליל עוד יותר.

שבכת הכליות של BMW i.

גם מנועים חשמליים צריכים קירור, אבל מאחר ודרישות הקירור שלהם נמוכות בהרבה מאלה של מנוע בעירה פנימית, הרי ששבכת הכליות האופיינית של BMW מתאפיינת במראה סגור. כך היא מבליטה את האופי המוביל של BMW i3.

עיצוב פנימי.

אין מנהרה מרכזית בין הנהג לבין הנוסע הקדמי. אין גם עמוד B בין הדלתות הנפתחות זו מול זו.
בתא הנוסעים של BMW i3 אפשר לחוות את הקיימות באופן בלתי אמצעי, מפני שהמקור לחלק גדול מהחומרים המשמשים בו הוא בחומרי גלם מתחדשים וממוחזרים. בה בעת הם מדגישים את התחכום והמרחב בתא הנוסעים, ומשרים אווירה אלגנטית, שמזכירה לופט - תוך קידום מרשים של הקיימות הכוללת.

חומרים בני קיימא

בת קיימא. שימושית. ייחודית.

עולמות פנימיים (INTERIOR WORLDS)

העולם הפנימי ATELIER הסטנדרטי, מציע חוויה של חומרים אותנטיים ואיכותיים. ניגודים בולטים בין חומרים מקוריים יוצרים רושם מלא חיים בעולם העיצוב של תא הנוסעים. שילוב החומרים 'Neutronic' Aragaz Grey מדגיש את האופי המודרני של תא הנוסעים.

 • העולם הפנימי - ATELIER.

  העולם הפנימי ATELIER הסטנדרטי, מציע חוויה של חומרים אותנטיים ואיכותיים. ניגודים בולטים בין חומרים מקוריים יוצרים רושם מלא חיים בעולם העיצוב של תא הנוסעים. שילוב החומרים 'Neutronic' Aragaz Grey מדגיש את האופי המודרני של תא הנוסעים.

 • העולם הפנימי – LOFT

  העולם הפנימי LOFT יוצר רושם של שיווי משקל ואיזון מסוגנן. חומרים קלילים ובהירים, דוגמת סיבי הקינף הטבעיים והעתידניים, יוצרים אווירה נעימה ורוגעת בתא הנוסעים. עיטורי BMW i blue שמוקמו בקפידה מדגישים את המראה הטהרני. בלוח המכשירים הבהיר, בעל המרקם הגרעיני של BMW i, שולב גלגל הגה מצופה עור בהיר ליצירת מראה מודרני.

 • העולם הפנימי – LODGE

  העולם הפנימי LODGE משלב בין איכות גבוהה וחדשנית לבין אסתטיקה טבעית. בשילוב עם הריפוד המשולב צמר/עור טבעי ‘Solaric’ Cassia, המשטחים הבהירים יוצרים אווירה ידידותית ופתוחה. העיטורים בגלגל ההגה מצופה העור הם בגימור satin silver. עץ אקליפטוס כהה עם חרירים פתוחים, עם אישורים על ניהול בר-קיימא של היערות, מעניק חוויה חדשה של חיפויי עץ בתא הנוסעים.

 • העולם הפנימי – SUITE

  השילוב של עור טבעי 'Stellaric' Dalbergia Brown, שנצבע בתהליך טבעי, בריפוד של לוח המכשירים והמושבים, מסייע להדגיש את האופי היוקרתי של העולם הפנימי SUITE. חיפוי עץ אקליפטוס כהה עם חרירים פתוחים, מרשים כפרט יוקרתי. עיטורים מגולוונים בגימור מאט משלימים את המראה המתוחכם של תא הנוסעים בעולם פנימי זה.

נתוני צריכת הדלק הם לפי בדיקות המעבדה. צריכת הדלק בפועל מושפעת גם מתנאי הדרך, מתחזוקת הרכב וממאפייני הנהיגה, ויכולה אף להגיע לפער משמעותי ביחס לנתוני המעבדה.